OGŁOSZENIA PARAFIALNE 26.05.2024 r.

26. 05. 2024r.

Uroczystość Trójcy Świętej

1. Przeżywamy uroczystość Trójcy Świętej, kończy się czas komunii wielkanocnej. Dziś o różaniec w intencji Ojczyzny proszę mieszkańców Wors. Modlitwa za ojczyznę, to także modlitwa za Polaków, dlatego na przyszłą niedziele o tę modlitwę proszę rodziny dzieci klas I. Przypominam, że różaniec rozpoczyna się o godz. 10:30.

2. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach majowych w kościele w dni powszednie po mszy wieczorowej. Od soboty rozpocznie się nabożeństwo czerwcowe według stałego porządku.

3. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Tego dnia oddajemy cześć Jezusowi obecnemu w Eucharystii. Msze św o godz. 9:00 i o 11:00. Po mszy o godz. 11:00 wyruszymy z procesją do czterech ołtarzy w naszej miejscowości. Zapraszam wszystkich do włączenia się do procesji, proszę o przygotowanie ołtarzy, chorągwi i feretronów.

Uczniowie klasy IV w Boże Ciało – 30 maja będą przezywać rocznicę
Pierwszej Komunii św. na mszy św. o godz. 11:00. Rodziców i dzieci zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty przed tym wydarzeniem. Spowiedź w środę od 17:30, bądź w inne dni.

4. Kandydaci do bierzmowania 31 maja od godziny 9:00 rozpoczną egzamin z katechizmu - pytania od 51 – 100. Godziny egzaminu dla poszczególnych grup są na tablicy ogłoszeń.

Na egzamin kandydaci przychodzą z indeksem i wpisaną przez katechetę oceną z religii i opinią od katechety (str. 23 w indeksie).

Przed przystąpieniem do egzaminu kandydaci składają opłatę 200 zł.

W niedziele 2 czerwca po sumie spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania

5. W tym tygodniu I sobota i I niedziela miesiąca – w niedzielę procesja. Zapraszam dzieci pierwszokomunijne do udziału w procesji.

6. Dziękuję paniom, które w piątek przygotowały poczęstunek dla pielgrzymów. Bóg zapłać.

7. Złożono ofiarę na kościół w wysokości 200 zł - ofiara rodziny Michalskich. Bóg zapłać.

8. Dziękuję za sprzątanie kościoła Rodzinom Magier i Paszko. Bóg zapłać.

9. Polecam nowy numer Echa Katolickiego

27 Maj 2024