Ogłoszenia parafialne 19.02.2023 r.

19. 02. 2023r.

VII Niedziela Zwykła

1. Dziś rozpoczyna się 56 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, jest to czas przebłagania za grzechy pijaństwa oraz okazja do podjęcia abstynencji w intencji nawrócenia grzeszników.

2. Po mszy św. o godz. 11:00 zapraszam rodziców klas 2 i 3 na spotkanie w sprawie dekoracji na Triduum Paschalne.

3. Spotkanie wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca w poniedziałek o godz. 19:00.

4. W tym tygodniu rozpoczynamy Wielki Post czas łaski, pokuty i nawrócenia. Msze św. z posypaniem głów popiołem w Środę Popielcową o godz. 9:00 i 17:00. Obowiązuje post ścisły. Post ścisły pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia.

Wierni, którzy ukończyli 14 rok życia, są zobowiązani do zachowania w ciągu całego życia wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki całego roku i w Środę Popielcową. Wierni między 18 a 60 rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych są zobowiązani do zachowania postu ścisłego w Środę Popielcową i Wielki Piątek.

5. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 16:30 a Gorzkie Żale w niedzielę po mszy św. o godz. 9:00

6. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę, są przeznaczone na cele inwestycyjne w diecezji, a po każdej mszy św. zbiórka do puszek na pomoc Ukrainie.

7. W Radzyniu Podlaskim 4 marca br. o godz. 10:00 rozpocznie się Kongres Różańcowy. Zachęcam zelatorki poszczególnych kół do zorganizowania wyjazdu na to spotkanie. Chętnych należy zgłosić do 28 lutego. Koszt uczestnictwa w kongresie – 15 zł (za poczęstunek).

8. Za sprzątanie kościoła dziękuję rodzinie: Szczerba. Bóg zapłać.

9. Dziękuję mieszkańcom Wors i Szóstki za pomoc przy uprzątnięciu gałęzi wokół kościoła i prace porządkowe na placu przy plebanii.

Dziękuję panu Robertowi Wasilukowi z Międzyrzeca Podlaskiego za fachowo wykonane prace przy pielęgnacji drzewostanu, za udostępnienie podnośnika i rębaka.

Dziękuję za naprawiony włącznik w zachrystii.

Wszystkim pracującym na rzecz parafii składam serdeczne: Bóg zapłać.

10. Polecam nowy numer Echa Katolickiego

11. W tym tygodniu odszedł do wieczności + Marian Kubik. Wieczny odpoczynek…

20 Luty 2023