Ogłoszenia parafialne 15.01.2023 r.

II  Niedziela Zwykła

1. Po mszy św. mszy św. o godz. 11:00 spotkanie z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do I komunii świętej.

2. W ubiegłą niedzielę na zebraniu Rady Parafialnej ustalono:

a). w dniu pogrzebu pracownicy firmy pogrzebowej sami – bez księdza i organisty -  wnoszą do kościoła ciało osoby zmarłej. Rozpoczyna się różaniec a po nim msza św. żałobna. Po mszy św. ciało prowadzimy do krzyża na krótką modlitwę, następnie jedziemy na cmentarz.

b). posługę organisty - wolontariusza w naszej parafii będzie pełnił pan Marcin Wardziak. Jedną niedzielę w miesiącu będzie miał wolną, w pozostałe niedziele będzie prowadził śpiew w czasie liturgii. W uroczystości kościelne przypadające w dni powszednie - o ile będą to dni wolne od pracy - również będzie się z nami modlił.

3. Wizyta duszpasterska w tym tygodniu w poniedziałek i sobotę.

Poniedziałek 16 stycznia

Szóstka Stare Gościńce od godz. 9:30

Środa 18 stycznia

Szóstka Starowieś od strony Drelowa do krzyżówki od godz. 9:30

Czwartek 19 stycznia

Szóstka Starowieś od krzyżówki w kierunku kościoła, aż do końca od 9:30

Sobota 21 stycznia

Szóstka Wiatraki od godz. 9:30

Jeżeli to możliwe proszę o pojazd.

4. We wtorek 17 stycznia w Drelowie obchody 149 Rocznicy Męczeństwa Unitów. Początek uroczystości o godz. 8:45  - Zapalenie zniczy pod tablicą upamiętniającą miejsce męczeństwa. Zapraszam.

5. Do sakramentu małżeństwa przygotowuje się: Łukasz Woch kawaler z Wors parafii tutejszej i Paulina Jaszewska panna z Kwasówki parafii Drelów – zapowiedź I.

6. Złożono ofiarę na kościół – 500 zł – ofiara rodziny Paszko

7. Za sprzątanie kościoła dziękuję rodzinom: Tymoszuk, Opalko. Wszystkim pracującym na rzecz parafii składam serdeczne: Bóg zapłać.

8. Polecam nowy numer Echa Katolickiego.

16 Styczeń 2023