Ogłoszenia parafialne 27.11.2022

I Niedziela Adwentu

27. 11. 2022r.

1. Adwent rozpoczyna nowy rok liturgiczny, to czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Dziś po mszy św. o godz. 9:00 spotkanie z kandydatami do bierzmowania, a po mszy św. o godz. 11:00 spotkanie z rodzicami dzieci klas 0, I, II i III

2. W poniedziałek o godz. 19:00 spotkanie wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca.

3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W piątek spowiedź pół godziny przed mszą świętą. W sobotę Roraty o godzinie 7:00. Zapraszam wszystkich do uczestnictwa w tej mszy św.

4. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii w dniach 16 – 18 grudnia, poprowadzi je Ks. Leszek Dąbrowski proboszcz parafii św. Jana Pawła II w Sulbinach.

5. Na stoliku pod chórem można się zaopatrzyć w świece Caritas. Kupując świecę wspomagany „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Świece są po 10, 15, 20, 30 zł. Stare świece z zeszłego roku można zanieść na cmentarz.

6. W zachrystii można nabyć opłatek na stół wigilijny.

Na spotkaniu z Radą parafialną ustalono, że ofiary z opłatków zostaną przekazane na zakup oleju opałowego do ogrzewania kościoła. Na razie olej jest zatankowany, ale trzeba myśleć o jego zakupie po nowym roku. Obecnie, cena oleju opałowego to około 7 zł za litr. W roku ubiegłym kosztował ok. 2 zł.

7. Za sprzątanie kościoła oraz odśnieżanie otoczenia kościoła dziękuję rodzinom: Sposobów, Sposobów, Wiśnickich, Zalewskich. Dziękuję wszystkim mieszkańcom Wors, którzy włączyli się w sprzątanie kościoła. Od soboty 3 grudnia kolejkę sprzątania przejmują mieszkańcy Szóstki.

Dziękuję za prace przy oświetleniu panu Cezaremu Terpiłowskiemu i panu Dariuszowi Balakowi. Wszystkim dobrodziejom, ofiarodawcom, osobom pracującym na rzecz parafii składam serdeczne: Bóg zapłać.

8. Polecam nowy numer „Echa Katolickiego”.

28 Listopada 2022