Odłoszenia parafialne

Niedziela Chrystusa Króla

20 listopada 2022r.

1. Dziś uroczystość Chrystusa Króla, ostatnia niedziela roku liturgicznego. Gościmy dziś w naszej wspólnocie parafialnej przedstawiciela naszego seminarium. Razem z nami będzie się modlił, zbierał ofiary na seminarium a po mszy św. będzie można zakupić kalendarz seminaryjny na przyszły rok.

2. Za tydzień rozpocznie się adwent, czas oczekiwania na Narodzenie Pana Jezusa. Po mszy św. o godz. 9:00 spotkanie z kandydatami do bierzmowania. To ostatnia okazja do zapisania się do grona kandydatów do bierzmowania, które będzie w 2024r.

Po mszy św. o godz. 11:00 na spotkanie zapraszam rodziców dzieci klas 0, I, II i III

3. Fundacja Życie i Rodzina organizuje zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem ustawy zakazującej promowania aborcji, środków wczesnoporonnych, turystyki aborcyjnej. Lista na której można złożyć podpisy jest w zachrystii. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią, kiedy można złożyć swój podpis.

4. Grzegorz i Ewa Michalscy złożyli ofiarę na kościół – 200 zł.

5. Za sprzątanie kościoła oraz otoczenia kościoła dziękuję rodzinom: Pakułów, Prokopiuków, Kuciów

Wszystkim dobrodziejom, ofiarodawcom, osobom pracującym na rzecz parafii składam serdeczne: Bóg zapłać.

6. Polecam nowy numer „Echa Katolickiego”.

Stanowisko Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski wobec działań Jana Pawła II odnoszących się do przestępstw seksualnych wobec małoletnich

(link poniżej)

https://episkopat.pl/rada-stala-kep-jan-pawel-ii-podjal-zdecydowana-walke-z-przypadkami-wykorzystywania-seksualnego-dzieci-i-maloletnich/

20 Listopada 2022