Ogłoszenia parafialne 30.10.2022 r.

Rocznica Poświęcenia Kościoła

30. 10. 2022r.

1. Dziś po mszy św. o godz. 9:00 spotkanie członkiń KRK zelatorki Haliny Rudzińskiej.

2. O odmawianie różańca w poniedziałek proszę Kółko Różańcowe z Wors. Zapraszam na różaniec wszystkie dzieci ze swoimi kartami, na które przyklejały obrazki z wizerunkami Matki Bożej.

3. Spotkanie wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca o godz. 19:00 w poniedziałek.

Także w poniedziałek - Noc Wszystkich Świętych - czuwanie modlitewne w wigilię uroczystości Wszystkich Świętych – w kościele parafialnym w Komarówce Podlaskiej. Początek o godz. 18:00 a zakończenie mszą św. w intencjach uczestników o 20:30

4. We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 9:00 w kościele a o 11:00 na cmentarzu. Po mszy procesja i różaniec oraz poświęcenie pomników. W środę Dzień Zaduszny, msze św. tylko w kościele o godz. 9:00 i 17:00.

5. Pod chórem są wyłożone kartki wspominkowe. Proszę o wyraźne wpisywanie nazwisk. Pamiętać proszę o wpisaniu w Worsach numerów domów a w Szóstce o wpisaniu dzielnicy.

Od 1 - 8 listopada będzie można, codziennie uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych. Ten odpust można ofiarować jedynie za zmarłych. W tym celu „za widna” udajmy się przed mszą św. na cmentarz.

Za zmarłych polecanych w wypominkach będziemy się modlić w naszej świątyni od 1 do 8 listopada po mszy św. o godz. 17:00 i przez cały rok w wyznaczoną sobotę, po mszy św. wieczorowej i w czasie rekolekcji. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

6. Od listopada do kwietnia - czwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu, po zakończonej mszy św. będzie trwała pół godziny.

7. W tym tygodniu pierwsze dni miesiąca. W piątek spowiedź od 16:30.
W niedzielę 6 listopada adoracja po mszy św. o 9:00 i różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach.

8. Porządkując groby zmarłych proszę pamiętać o segregowaniu odpadów. Zachęcam do zabierania ze sobą, do domu szklanych zniczy, przykrywek
i podstawek. Szklane znicze wkładamy do zielonego worka, a plastikowe podstawki i przykrywki wkładamy do żółtego worka. Wystawiamy je do odbioru przez firmę sprzątającą odpady 15 listopada.

9. Odpady zielone - trawa, liście, chwasty - proszę wywieźć do naszego lasu.

10. Fundacja Życie i Rodzina organizuje zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem ustawy zakazującej promowania aborcji, środków wczesnoporonnych, turystyki aborcyjnej. Lista na której można złożyć podpisy jest w zachrystii.

11. Za sprzątanie kościoła oraz otoczenia kościoła dziękuję rodzinom: Waszczuków, Staroniów, Panasiuków.

Wszystkim dobrodziejom, ofiarodawcom, osobom pracującym na rzecz parafii składam serdeczne: Bóg zapłać.

12. W niedzielę 6 listopada  na godz. 20:00 zapraszam radnych, na spotkanie Rady Parafialnej.

13. Polecam nowy numer „Echa Katolickiego”.

31 Październik 2022