Przygotowanie i udzielanie

SPOWIEDŹ

Niedziela -  godz.8.30-8.55 i godz.10.30-10.55
Dni powszednie - 30 minut przed rozpoczęciem Mszy św.

CHRZEST

DOKUMENTY POTRZEBNE PRZY SPISYWANIU AKTU CHRZTU:
  1. Metryka urodzenia dziecka.
  2. Swiadectwo ślubu rodziców - jeśli zamieszkali w naszej parafii po ślubie.
  3. Potwierdzenie obecności na konferencji.
  4. Zaświadczenie dla rodziców chrzestnych - jeśli są spoza naszej parafii - wydane przez ich proboszcza.
  5. Rodzicem chrzestnym może być katolik, żyjący zgodnie ze swoją wiarą, który może być przykładem i wzorem dla swego chrześniaka.
Nauki dla Rodziców i Chrzestnych odbywają się w wyznaczonych przez Proboszcza terminach.

PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA
  • W ramach przygotowania do I Komunii św. w drugą niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 1100 odbywają się spotkania rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Chcemy, by do ważnego wydarzenia I Komunii św. przygotowały się całe rodziny, a nie tylko dzieci.
  • Obecność rodziców obowiązkowa.
  • Termin I Komunii świętej to niedziela  Zesłania Ducha Świętego czyli Zielone Świątki.
BIERZMOWANIE
Przygotowania do sakramentu bierzmowania trwają dwa lata.

SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA

Właściwym miejscem zawierania sakramentu małżeństwa jest parafia narzeczonej lub narzeczonego. NARZECZENI ZGŁASZJĄ SIĘ W KANCELARII PARAFIALNEJ PRZYNAJMNIEJ 3 MIESIĄCE PRZED PLANOWANYM TERMINEM ŚLUBU.

ODWIEDZINY CHORYCH

W pierwszy piątek miesiąca oraz przed Świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocy.