Przygotowanie i udzielanie

SPOWIEDŹ

Niedziela -  godz.8.30-8.55 i godz.10.30-10.55
Dni powszednie - 30 minut przed rozpoczęciem Mszy św.

CHRZEST

DOKUMENTY POTRZEBNE PRZY SPISYWANIU AKTU CHRZTU:
  1. Metryka urodzenia dziecka.
  2. Swiadectwo ślubu rodziców - jeśli zamieszkali w naszej parafii po ślubie.
  3. Potwierdzenie obecności na konferencji.
  4. Zaświadczenie dla rodziców chrzestnych - jeśli są spoza naszej parafii - wydane przez ich proboszcza.
  5. Rodzicem chrzestnym może być katolik, żyjący zgodnie ze swoją wiarą, który może być przykładem i wzorem dla swego chrześniaka.
Nauki dla Rodziców i Chrzestnych odbywają się w niedzielę po Mszy św. o godz.11.00

PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA
  • W ramach przygotowania do I Komunii św. w drugą niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 1100 odbywają się spotkania rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Chcemy, by do ważnego wydarzenia I Komunii św. przygotowały się całe rodziny, a nie tylko dzieci.
  • Obecność rodziców obowiązkowa.
  • Termin I Komunii świętej to niedziela  Zesłania Ducha Świętego czyli Zielone Świątki.
BIERZMOWANIE

SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA

Właściwym miejscem zawierania sakramentu małżeństwa jest parafia narzeczonej lub narzeczonego. NARZECZENI ZGŁASZJĄ SIĘ W KANCELARII PARAFIALNEJ PRZYNAJMNIEJ 3 MIESIĄCE PRZED PLANOWANYM TERMINEM ŚLUBU.

ODWIEDZINY CHORYCH