Ogłoszenia PARAFIALNE 14 lipca 2019
XV Niedziela Zwykła – 14 lipca 2019

1.Dzisiaj obchodzimy XV Niedzielę Zwykłą.

2. Witam serdecznie wszystkich gości spędzających wakacje i urlopy na terenie naszej parafii. Życzę aby ten wyjątkowy okres był prawdziwym wypoczynkiem, ale też czasem dobra i troski o życie duchowe.

3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11 spotkanie Przyjaciół Oblubieńca.

4. Dzisiaj o 19 spotkanie Rady parafialnej. Zapraszam.

5. We czwartek po Mszy św. wieczorowej adoracja do 19:15.

6. W sobotę o godz. 9 próba scholii.

7. W sobotę o godz. 10 lekcja gry na gitarze.

8. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 11 spotkanie z kandydatami do bierzmowania.

9. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła, we wtorek – wspomnienie NMP z Góry Karmel.

10. Za przywiezienie i ustanowienie kamienia dziękuję Panu Jerzemu S., dziękuję również za prace na rzecz parafii Panom: Tomaszowi Magierowi, Markowi R., Michałowi i Pawłowi B. Za ofiarowanie dwóch dębów na zrobienie krzyża na cmentarz dziękuję rodzinie Bobruków, oraz za zerznięcie i zawiezienie dębów dziękuję Panom Jerzemu M., Mirosławowi K., Janowi O., i Markowi i Halinie R. Bóg zapłać.

11. Tydzień temu na remont obrazu Trójcy św. na tacę złożono 1499 zł. Ponad to złożono ofiary bezimienna – 200 zł., bezimienna – 50 zł. Bóg zapłać.

12. Zrekonstruowany, odnowiony obraz Trójcy św. czasowo został umieszczony w bocznym ołtarzu, można podejść i z bliska go obejrzeć. Obecnie prowadzone są prace nad umieszczeniem obrazu w głównym ołtarzu.

13. W tym tygodniu została wymieniona wykładzina w prezbiterium. Koszt zakupu i ułożenia nowej wykładziny wyniósł 6300 zł. W najbliższą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na zapłacenie tej sumy. Stara wykładzinę, która częściowo jest przepalona, jest to zabrania dowolną ofiarę.

14. Rozumiem, że mamy teraz dużo wydatków, ale też obecny rok jest dla nas wyjątkowy, ze względu na Misje i Jubileusz 100 –lecia naszej parafii. Liczę na zrozumienie w związku z inicjatywami i wiążącymi się z tym wydatkami.

15. Trwa remont naszych organów. Niektóre drewniane fragmenty organów zostały już oczyszczone, zrekonstruowane i zabezpieczone, znajdują się pod chórem, przy ścianie. Do rekonstrukcji zostały zabrane kolejne drewniane części organów. Remont organów będzie trwał  kilka tygodni.

16. Za sprzątanie kościoła w tym tygodniu dziękuję rodzinom: Bobruk, Magier i Paszko. Bóg zapłać!

17. Polecamy Prasę katolicką. Nowy numer „ Echa Katolickiego”!