Ogłoszenia PARAFIALNE 18 października 2020

XXIX Niedziela Zwykła – 18 października 2020

1. Dzisiaj obchodzimy XXIX Niedzielę Zwykłą.
2. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Misyjną, ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na działalność misyjną.
3. W trosce o zdrowie i życie wiernych, w kontekście ogłoszonych kolejnych obostrzeń, planowane na dzisiaj liczenie wiernych, nie odbędzie się.
4. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11 Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca rozpocznie nowy okres formacji. W imieniu swoim i osób ze wspólnoty serdecznie zapraszam wszystkich chętnych na cotygodniowe spotkania, które mogą być bardzo pomocne we procesie wzrastania w wierze.
5. Każdego 23 dnia miesiąca będą odbywały się spotkania dla mężczyzn. W najbliższy piątek /23 października/ o godz.18: 30 planujemy wyjazd z mężczyznami busem na miejsca męczeństwa. Zapraszam.
6. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 11 spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
7. W tym tygodniu będziemy obchodzić: We czwartek – Wspomnienie Św. Jana Pawła II, papieża.
8. Trwa miesiąc październik, w którym modlimy się na różańcu. W naszej świątyni na różańcu modlimy się każdego dnia po Mszy św. wieczorowej, która rozpoczyna się o godz.: 17: 00, a w niedzielę po Mszy św. o godz.: 09: 00. Zachęcam do odmawiania różańca jeśli to nie możliwe w świątyni, to w rodzinach i prywatnie.
9. W tym tygodniu zapraszam do prowadzenia różańca: w poniedziałek – uczniów klasy „II” z rodzicami, we wtorek – uczniów klasy „III” z rodzicami, we środę – uczniów klasy „IV” z rodzicami, we czwartek – uczniów klasy „V” z rodzicami, w piątek – uczniów klasy „VI” z rodzicami, w sobotę – uczniów klasy „VII” z rodzicami.
10. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych. Za naszych bliskich zmarłych możemy modlić się w modlitwach wypominkowych. Kartki wspominkowe są pod chórem. Na kartkach z Szóstki proszę pisać dzielnice a z Wors numery domów. Wypominki są jednorazowe i roczne. Za zmarłych polecanych w wypominkach będziemy modlić się w listopadzie od 1 do 8 i przez cały rok w pierwszy czwartek miesiąca. Msze św. będą odprawiane: 2 listopada, 2 Msze św. w rekolekcje adwentowe i 2 Msze św. w rekolekcje wielkopostne, oraz tydzień przed odpustem na cmentarzu.
11. Dziękuję panom: Mirosławowi Magierowi i Andrzejowi Kalince za usunięcie awarii pieca. Bóg zapłać.
12. Dziękuję za ofiarę na potrzeby Kościoła rodzinie Kaleników – 1000 zł. Bóg zapłać.
13. Za sprzątanie kościoła w tym tygodniu dziękuję rodzinom: Osak, Siłuch i Maksymiuk. Bóg zapłać!
14. Pod chórem są do nabycia Kalendarze dla rolnika – po 25 zł.
15. Polecamy Prasę katolicką, nowy numer „ Echa Katolickiego”.
16. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności śp. Czesław Kalenik. Wieczny odpoczynek…