Ogłoszenia PARAFIALNE 14 października 2018
XXVIII Niedziela zwykła – 14 październik 2018

1. Dzisiaj obchodzimy XXVIII niedzielę okresu zwykłego.

2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9 wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo różańcowe.

3.Dzisiaj po Mszach św. o godz. 11w ramach przygotowania do chrztu, spotkania dla rodziców naturalnych i chrzestnych.

4. Dzisiaj i za tydzień po Mszy św. o 11: 00 spotkanie wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca.

5. Dzisiaj po Mszach św. do puszek będą zbierane ofiary na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

6. Trwa miesiąc październik poświęcony modlitwie różańcowej. W naszej świątyni na różańcu modlimy się każdego dnia po Mszy św. wieczorowej, która rozpoczyna się o godz.: 17: 00, a w niedzielę po Mszy św. o godz.: 09: 00. W tym tygodniu zapraszam do prowadzenia różańca: w poniedziałek dzieci – z klasy I, we wtorek – z klas II i III, we środę z klasy – IV, w czwartek – z klasy V, w piątek – nauczycieli, w sobotę – KSM- m. Zachęcam dzieci aby nie tylko w wyznaczone dni ale każdego dnia przychodziły na różaniec.

7. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Teresy od Jezusa, Dziewice i Doktora Kościoła, we wtorek – św. Jadwigi Śląskiej, we środę – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa, we czwartek – Święto św. Łukasza, Ewangelisty, w sobotę – św. Jana Kantego, kapłana.

8. W piątek po Mszy św. zapraszam młodzież na spotkanie KSM – u.

9. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Misyjny, z tej racji ofiary złożone na tacę za tydzień będą przeznaczone na potrzeby misji.

10. Bardzo proszę rodziców kandydatów do bierzmowania aby najpóźniej dzisiaj złożyli deklaracje kandydata do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

11. W następna niedzielę po Mszy św. o godz. 11 zapraszam na spotkanie kandydatów do bierzmowania.

12. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych. Za naszych bliskich zmarłych możemy modlić się w modlitwach wypominkowych. Kartki wspominkowe są pod chórem. Na kartkach z Szóstki proszę pisać dzielnice a z Wors numery domów. Wypominki są jednorazowe i roczne. Za zmarłych polecanych w wypominkach będziemy modlić się w listopadzie od 1 do 8 i przez cały rok w pierwszy czwartek miesiąca. Msze św. będą odprawiane: 2 listopada, 2 Msze św. w rekolekcje adwentowe i 2 Msze św. w rekolekcje wielkopostne, oraz tydzień przed odpustem na cmentarzu.

13. Wokół starej obory jest wiele krzaków i starych, łamiących się drzew. Dobrze by było uporządkować ten teren. W związku z tym mężczyzn gotowych pomóc w tych pracach zapraszam z piłami, siekierami itp. we wtorek od godziny 10.

14. W ostatnim czasie na świecie i w Polsce nasiliły się ataki na Kościół, na organizacje i osoby broniące życia. Powstają filmy, programy, artykuły, mające na celu zniszczyć autorytet Kościoła, zohydzić sakramenty, zszargać godność księży i wzbudzić powszechne przekonanie, że pełni hipokryzji duchowni w rzeczywistości są skupiskiem demoralizacji. A jednocześnie na różne sposoby promowany jest homoseksualizm. W tej sytuacji papież Franciszek prosi o odmawianie modlitwy do św. Michała Archanioła. W naszej parafii Modlitwę do św. Michała Archanioła będziemy odmawiali po Mszy św. przed błogosławieństwem końcowym. Tą modlitwę możemy znaleźć na ławkach i na miejscu z gazetami. Można ją zabrać ze sobą do domu. Zachęcam do odmawiania tej modlitwy.

15. Dziękuję Panu Sławomirowi, Marcinowi, Michałowi i Tomaszowi W. za prace na rzecz parafii. Bóg zapłać.

17. Za posprzątanie kościoła dziękuję rodzinom: Waszczuków i Olszyńskich. Bóg zapłać!

18. Polecamy Prasę katolicką. Nowy numer „ Echa Katolickiego”!