Ogłoszenia PARAFIALNE 19 sierpnia 2018
XX Niedziela Zwykła – 19 sierpnia 2018

1.W dniu dzisiejszym obchodzimy XX Niedzielę Zwykłą.

2. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła, we wtorek wspomnienie – św. Piusa X, papieża, we środę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej, w piątek – wspomnienie św. Bartłomieja, Apostoła.

3. W następną niedzielę będziemy obchodzili Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

4. Tak jak w ubiegłym roku przed odpustem parafialnym, który będziemy przeżywali 9 września w niedzielę, w sobotę 8 września o godz. 19 na cmentarzu będzie sprawowana Msza św. W naszych modlitwach będziemy prosić Miłosiernego Boga za naszych bliskich zmarłych. W związku z tym zadbajmy o porządek na grobach i na naszym cmentarzu.

5. Módlmy się o dobrą pogodę i o to aby można było szczęśliwie zebrać oczekiwane plony.

6. We czwartek jak zwykle po Mszy św. wieczorowej adoracja do 19:15.

7. W piątek po Mszy św. wieczorowej spotkanie Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca.

8. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 9 spotkanie Legionu Wspomagającego.

9. W miesiącu sierpniu obchodzimy wiele świat Maryjnych, ale równocześnie jest to miesiąc pełen rocznic związanych z historia Polski (Powstanie Warszawskie, Cud nad Wisłą). Dlatego aby uszanować ten czas Kościół zachęca nas do abstynencji od alkoholu. Abstynencje od alkoholu możemy ofiarować za osobę nam bliską bądź w intencji wynagradzającej za grzechy pijaństwa.

10. 25 sierpnia do Leśnej Podlaskiej wyruszy Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca. Program pielgrzymki jest wywieszony na tablicy ogłoszeń.

11. Na Dziękczynną Pielgrzymkę z naszej diecezji do Krakowa, planowaną na 15 września 2018 roku, można zapisać się u Pani Zofii Romaniuk z Komarówki Podlaskiej tel. 663 353 872.

12. Dziękuję osobom z Legionu Maryi i Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca za poprowadzenie czuwania modlitewnego w Wigilię Uroczystości Wniebowzięcia NMP.

13. Dziękuję pielgrzymom z naszej parafii za pamięć o nas, za modlitwy w naszej intencji oraz za przysłane pozdrowienia. Z naszej parafii w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę uczestniczyło 9 osób: Katarzyna S., Gabriela S., Monika H., Izabela H., Beata N., Michał B., Eryk K., Teresa D., Wojciech Z.

14. Dziękuję Marcinowi, Michałowi i Szymonowi W. za prace na rzecz parafii. Bóg zapłać.

15. W tym tygodniu kościół sprzątały: Panie Dorota S., Wiesława S. i Pan Emil J. Bóg zapłać!

16. Polecamy nowy numer
„Echa Katolickiego”!