Ogłoszenia PARAFIALNE 02 sierpnia 2020 r.

XVIII Niedziela Zwykła – 02 sierpnia 2020 r.

1.W dniu dzisiejszym obchodzimy XVIII Niedzielę Zwykłą. Serdecznie witam wszystkich gości spędzających wakacje i urlopy na terenie naszej parafii. Życzę udanego odpoczynku ale też duchowego wzrostu w tym czasie.
2. Dzisiaj w I niedzielę miesiąca. Po Mszy św. o godz. 9 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja eucharystyczna.
3. Dzisiaj będziemy w naszej parafii gościć grupę pielgrzymów z Białej Podlaskiej. W tym roku wyjątkowo przybędzie tylko 10 pielgrzymów. Pielgrzymi uczestniczyli dzisiaj we Mszy św. o 8 w Drelowie, po Mszy wyruszą na kolejny etap – tzn. do nas. Tych wszystkich, którzy nie mogą wziąć udziału w pielgrzymce zachęcamy do uczestnictwa w pielgrzymce duchowej (warunki uczestnictwa są na kartach duchowych pielgrzyma i w gablocie). Druki intencji duchowej pielgrzymki są wyłożone pod chórem.
4. Rozpoczął się miesiąc sierpień, w którym obchodzimy świata Maryjne, ale także rocznice związane z historią Polski (Powstanie Warszawskie, Cud nad Wisłą). Dlatego aby uszanować ten czas Kościół zachęca nas do abstynencji od alkoholu. Abstynencje od alkoholu możemy ofiarować za osobę nam bliską bądź w intencji wynagradzającej za grzechy pijaństwa.
5. W najbliższy czwartek będziemy obchodzili Święto Przemienienia Pańskiego, Msze św. będą sprawowane o godz. 9 i 18.
6. Najbliższy czwartek będzie I czwartkiem miesiąca, od godz. 17: 30 będziemy modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach z Szóstki z dzielnicy Zawerchy.
7. W najbliższy, I czwartek miesiąca będziemy modlić się za powołanych do kapłaństwa, po Mszy św. wieczorowej adoracja do 19:15.
8. W najbliższy, I piątek miesiąca uczestnicząc we Mszy św. możemy wynagradzać Panu Jezusowi za wszelkie grzechy.
9. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 11 spotkanie Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca.
10. W tym tygodniu wspominamy: We wtorek – Wspomnienie św. Jana Marii Vianeya, prezbitera. We czwartek – Święto Przemienienia Pańskiego. W sobotę – Wspomnienie św. Dominika, prezbitera.
11. Dziękuję panu Sylwestrowi Magierowi za wykoszenie trawy wokół kościoła. Bóg zapłać.
12. Na Kościół złożono ofiarę: bezimienna 250 zł. Bóg zapłać.
13. Kościół w tym tygodniu sprzątały rodziny: Hawryluk i Zacharuk. Bóg zapłać!
14. Polecamy nowy numer „Echa Katolickiego. Szczególnie artykuł: „Oszukiwanie na ekranie”. Czy rodzice mają świadomość, co ich dzieci mogą zobaczyć w niewinnych z pozoru bajkach?