Ogłoszenia PARAFIALNE 31 marca 2019

VI Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Palmowa - 14 kwiecień 2019

1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Palmową czyli Niedzielę Męki Pańskiej. Rozpoczyna ona Wielki Tydzień, w którym sprawujemy zbawcze misteria dokonane przez Chrystusa w ostatnich dniach Jego życie, poczynając od Jego wjazdu do Jerozolimy. Podczas Mszy św. błogosławieństwo palm, procesja z palmami i czytanie Pasji czyli opisu Męki Pańskiej.
2. Dzisiaj wieczorem o godz. 19: 00 Parafialna Drogę Krzyżową ulicami naszej miejscowości. Bardzo proszę aby podczas Dogi krzyżowej - o ile to jest możliwe - mieć na sobie znaki odblaskowe.
3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11 spotkanie Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca.
4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11 spotkanie z kandydatami do bierzmowania i ich rodzicami.
5. W Wielki Czwartek o godz. 10 spotkanie z lektorami i ministrantami.
6. W Wielki Czwartek rozpoczyna się Triduum Paschalne. Podczas Mszy św. o godz.18 będziemy dziękować Panu Jezusowi za ustanowienie sakramentu Kapłaństwa i Eucharystii. Po Mszy św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Ołtarza Adoracji. Po odśpiewaniu Gorzkich Żali adorację poprowadził Legion Maryi. Adoracja będzie trwała do 21.
7. Wielki Piątek Męki Pańskiej jest dniem pokuty. W całym Kościele obowiązuje post ścisły. O godz. 15 Koronka do Bożego Miłosierdzia. W tym dniu rozpoczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Za udział w adoracji i ucałowaniu Krzyża podczas Liturgii Męki Pańskiej można uzyskać odpust zupełny. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18. Podczas liturgii odbędzie się zbiórka ofiar na Grób Pana Jezusa w Jerozolimie. Po nabożeństwie Męki Pańskiej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do symbolicznego Grobu Pana Jezusa. Proszę aby adorację poprowadziły Kółka Różańcowe. Adoracja trwać będzie do 21.
8. Wielka Sobota to dzień wielkiej ciszy, bo Pan spoczywa w grobie. Kościół trwa przy Nim, rozważając mękę i śmierć Chrystusa oraz Jego zstąpienie do otchłani. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny: w Szóstce w kościele o godz. 9 i 10 a w Worsach o godz. 10: 30. Wieczorem o godz. 20 rozpocznie się Wigilia Paschalna. Na liturgie przynosimy świece. Można je nabyć pod chórem.
9. W Wieli Piątek i Wielką Sobotę w ciągu całego dnia trwać będzie adoracja. Bardzo proszę aby zorganizować sobie czas przynajmniej na krótką chwile modlitwy przed Najświętszym Sakramentem w tych dwóch dniach.
10. W czasie Triduum Paschalnego możliwość spowiedzi godzinę przed rozpoczęciem liturgii.
11. W niedzielę o godz. 6 rozpocznie się Procesja Rezurekcyjna. Po niej uroczysta Msza św. wielkanocna. Nie będzie Mszy św. o godz. 9. Następna Msza św. o godz. 11. O godz. 10: 30 kolejny dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego.
12. Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się: Natalia Gmur, panna, zam. Worsy, parafii tutejszej i Jarosław Okarski, kawaler, zam. Tyszowice. Zapowiedz II. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami powinien to zgłosić w kancelarii.
13. Ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego w tym tygodniu złożyli: Karol M., Władysława O., Marcin W., Maciej S., Marzena S., Marta S., Anna W., Zuzanna Z., Nina i Maja M., Stefan L., Filip B., Lena K., Nikola L., Zofia G., Marcel S., Halina i Jan K., Ewa i Jan O., Janina S., , Marianna T., Mateusz W., Sandra S., Felicjan i Grażyna M. – 20 zł, Nadzieja M. – 30 zł., Filip, Kacper i Tomasz M., Krzysztof O., bezimienna 50 zł. Bóg zapłać.
14. Na renowację obrazu Trójcy św. złożyli ofiarę: Marzena i Sławomir S. - 200 zł., bezimienna - 50 zł., bezimienna – 100 zł. Bóg zapłać.
15. Dziękuję za podwożenie do chorych i przywiezienie z Łukowa kwiatów do Grobu Pańskiego panu Zbigniewowi T.. Dziękuję za prace na rzecz parafii Marcinowi, Tomaszowi i Szymonowi W..Bóg zapłać.
16. Dziękuję młodzieży z KSM – u, ministrantom i lektorom za przygotowanie dekoracji na Triduum.
17. Za sprzątanie kościoła w tym tygodniu dziękuję rodzinom: Ignaciuk, Jaszczuk i Musioł. Bóg zapłać.
18. Polecamy nowy numer „Echa Katolickiego”!