Ogłoszenia PARAFIALNE 24 marca 2019
III Niedziela Wielkiego Postu – 24 marzec 2019

1. Dzisiaj obchodzimy III niedzielę Wielkiego Postu, który przez pokutę i wewnętrzne oczyszczenie przygotowuje nas do paschalnego misterium.

2. W czasie Wielkiego Postu nabożeństwa Drogi Krzyżowej są odprawiane w piątki o godz. 16: 30 a Gorzkich Żali w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.

3. Dzisiaj po Mszy św. o 11 spotkanie Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca.

4. Dzisiaj o godz. 15 dzieci z klasy V i I pod kierownictwem pani Małgorzaty Grudzińskiej przedstawią Pantomimę na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena „Dziewczynka z zapałkami”. Zapraszamy.

5. Jutro 25 marca będziemy obchodzić Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. juro sprawowane będą o 9 i o 17. Bardzo zachęcam do włączenia się w Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Modląc się w ten sposób możemy ratować dzieci przed śmiercią. Deklaracje dla osób gotowych podjąć się Duchowej Adopcji są wyłożone pod chórem.

6. We czwartek po Mszy św. wieczornej adoracja do 18:15.

7. W piątek w naszej parafii rozpoczynają się Rekolekcje parafialne. Będą trwały trzy dni 29, 30 31 marca, to jest piątek, sobota i niedziela. Te ćwiczenia duchowe prowadzić będzie ks. mgr Przemysław Świderski pracujący w Parafii Jana Pawła II w Siedlcach. Bardzo proszę o odpowiednie zaplanowanie czasu na dni rekolekcji i o modlitwę w intencji owocnego przeżycia tych dni.

8. Program rekolekcji jest wywieszony na tablicy ogłoszeń.

9. Spowiedź rekolekcyjna będzie rozpoczynać się 30 minut przed każdą Mszą św. w sobotę. Bardzo proszę o solidne przygotowanie się do spowiedzi.

10. Ofiary na tacę składane w następną niedzielę, na zakończenie rekolekcji, będą przeznaczone do dyspozycji ojca rekolekcjonisty.

11. Próba scholii w sobotę po Mszy św. południowej, tj. koło godz. 13: 00.

12. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 9 spotkanie Legionu Wspomagającego.

13. Pod chórem są do nabycia baranki wielkanocne po 5 zł. Zakup tych baranków jest wspomaganiem akcji Caritas na rzecz dzieci i rodzin najuboższych. Ofiarę za baranki możemy złożyć do skarbonki.

14. Ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego w tym tygodniu złożyli: pani Maria N. – 20 zł., państwo Anna i Jan S. – 20 zł. Bóg zapłać.

15. Dziękuję za prace przy kościele: panu Tomaszowi M., Pawłowi B., Patrykowi J., Kacprowi W. Bóg zapłać.

16. Za sprzątanie kościoła w tym tygodniu dziękuję rodzinom: Pukałów i Kuciów. Bóg zapłać.

17. Rekolekcje i spowiedź wielkopostna mogą stać się dobrą okazją do powrotu do Boga. Dlatego jeżeli ktoś jest w stanie, to proszę aby jeden dzień postu o chlebie i wodzie w intencji osób z naszej parafii niechodzących do kościoła.

18. Polecamy nowy numer „Echa Katolickiego”!