Ogłoszenia PARAFIALNE 24 listopada 2019
I Niedziela Adwentu – 1 grudnia 2019

1. Dzisiaj obchodzimy I niedzielę Adwentu i I niedzielę miesiąca - po Mszy św. o godz. 9 modlitwa przed Jezusem w Eucharystii.

2. W czasie Adwentu Msza św. zwana Roratami będzie odprawiana we środy o godz. 17: 00 i w soboty o godz. 06: 30. Zapraszam wszystkich - zarówno dorosłych i dzieci - do udziału w tej wyjątkowej Mszy św. Na Mszę św. o ile to możliwe przychodzimy z lampionami.

3. Dzisiaj i w następną niedzielę po Mszy św. o godz. 11: 00 spotkanie Przyjaciół Oblubieńca.

4. Dzisiaj po Mszy św. o 11: 00 spotkanie z kandydatami do bierzmowania.

5. W tym tygodniu będziemy obchodzić I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca.

6. We czwartek pół godz. przed Msza św. będziemy modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach z Worsów (numery od 1 do 25). Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 18: 15, podczas adoracji możliwość spowiedzi.

7. W następną niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Ten dzień to Święto patronalne młodzieży żeńskiej.

8. W następną niedzielę w naszej parafii rozpoczną się Rekolekcje adwentowe. Będą trwały trzy dni, 8, 9 i 10 grudnia, to jest niedziela poniedziałek i wtorek. Te ćwiczenia duchowe prowadzić będzie ks. mgr Sylwester Gałach, proboszcz parafii Manie. Bardzo proszę o odpowiednie zaplanowanie czasu na te trzy dni trwania rekolekcyjnych spotkań.

9. Spowiedź rekolekcyjna w poniedziałek pół godz. przed każdą Mszą św.

10. Program rekolekcji jest wywieszony na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej. Ofiary na tacę składane we wtorek, na zakończenie rekolekcji, będą przeznaczone do dyspozycji ojca rekolekcjonisty.

11. W następną niedzielę będziemy obchodzić Dzień Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Po Mszy św. będziemy mogli wesprzeć katolików za wschodnią granica składając ofiarę do puszek.

12. Powoli dobiega końca dla nas rok wyjątkowy, w którym obchodzimy 100 - lecie naszej parafii. W związku z tym chciałbym osobom dobrej woli /dzieciom, młodzieży i dorosłym/ zaproponować udział w Akcji „100 dobrych uczynków dla Jezusa - na 100 - lecie parafii”. Każdy, kto jest gotów wziąć udział w akcji, może zapisać swój dobry czyn na kartce i złożyć ją w kuferku, który będzie wystawiony w tym tygodniu na bocznym ołtarzu. Na Boże Narodzenie ten kuferek z dobrymi czynami będzie postawiony w szopce jako dar dla Dzieciątka Jezus. Dobry czyn może być obrany według własnego uznania, np. któryś z uczynków miłosierdzia co do duszy, bądź co do ciała, albo post, modlitwa, jałmużna, itp.

13. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP od 12 do 13 zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele na tzw. „czas łaski”.

14. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: we wtorek – wspomnienie św. Ksawerego, prezbitera, we środę – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy. w piątek - wspomnienie św. Mikołaja, biskupa, w sobotę - wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

15. Rodzice klasy „0” oraz Oddział przedszkolny organizują Kiermasz Ozdób Świątecznych. W najbliższą niedzielę tj. 8 grudnia po Mszach św. o godz. 9 i 11, odbędzie się sprzedaż ozdób świątecznych. Zachęcamy do udziału w tym kiermaszu. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na potrzeby przedszkola.

16. Pod chórem są do nabycia świece adwentowe: średnie po 13 zł. i małe po 7 zł. Zakup tych świec jest wspomaganiem akcji CARITASU: „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Pieniądze za świece można włożyć do skarbonki przy gazetach.

17. W zakrystii można zapisać chorych, których będę odwiedzał 15 grudnia od godz. 12:30.

18. Dziękuję za prace na rzecz Kościoła Panu Stanisławowi Nekresiowi. Bóg zapłać.

19. Dziękuję młodzieży z KSM – u za przygotowanie dekoracji na Adwent.

20. Dziękuję za ofiarę na Kościół: Grzeszuk Danuta – 100 zł., bezimienna - 100 zł. Bóg zapłać.

21 . Kościół w tym tygodniu sprzątały rodziny: Rzeńców i Kocków. Bóg zapłać.

21. Dziękuję wszystkim osobom, które brały udział oraz w jakikolwiek sposób pomagały w tworzeniu Koncertu piosenki religijnej z okazji dnia św. Cecylii. 22. W zakrystii są do nabycia płytki DVD z Koncertu Piosenki Religijnej w Szóstce – po 15 zł., oraz zdjęcia grupowe biorących udział w Koncercie – po 3 zł. 23. Również dziękuję za modlitwę w mojej intencji, życzenia i wszelką życzliwość. Bóg zapłać! 24. Polecamy Prasę katolicką. Nowy numer „ Echa Katolickiego”.