Ogłoszenia PARAFIALNE 31 MAJA 2020

Uroczystość Zesłania Ducha św. – 31 maja 2020 r.

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Uroczystością Zesłania Ducha św. a tym samym kończy się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. W dzisiejszą Uroczystość istnieje możliwość uzyskania odpustu zupełnego za śpiew „O Stworzycielu Duchu przyjdź”.

2. Jutro drugi dzień Zielonych Świat - Święto, Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze św. o godz. 9: 00 i 18:00. Jutro nabożeństwo czerwcowe po Msz św. o godz. 09:00.

3. W święto NMP Matki Kościoła, 1 czerwca br. o godz. 11.00, w Katedrze Siedleckiej będą miały miejsce święcenia biskupie Ks. Kanonika Grzegorza Suchodolskiego. Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda zachęca wszystkich do modlitewnego towarzyszenia ks. Grzegorzowi w czasie Jego przygotowań do przyjęcia święceń biskupich.

4. Jutro rozpoczyna się czerwiec miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe będą odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczorowej o godz. 18, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.

5. Dzisiaj i za tydzień po Mszy św. o godz. 11 spotkanie Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca.

6. W tym tygodniu będziemy obchodzić I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca.

7. W I czwartek miesiąca od godz. 17: 30 będziemy modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach z dzielnicy Starowieś.

8. W tym tygodniu wspominamy: W poniedziałek – Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. We środę - Wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy. We czwartek – Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W piątek – Wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika.

9. W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy.

10. Przyszła niedziela będzie I niedzielą miesiąca po Mszy św. o godz. 9 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja.

11. W przyszłą niedzielę, 7 czerwca zbiórkę do puszek na rzecz budujących się kościołów w diecezji.

12. We czwartek po Mszy św. jak zwykle adoracja do 19:15.

13. Dziękuję za rozebranie dekoracji: Zbigniewowi Trochimiukowi, Izabeli i Oli Hukaluk, Pawłowi i Michałowi Balakom, i Szymonowi Wardziakowi oraz za przywiezienie i ustawienie brzózek Michałowi i Pawłowi Balakom. Bóg zapłać.

14. Na potrzeby kościoła złożono ofiarę: Bezimienna – 50 zł. Bóg zapłać!

15. Za sprzątanie kościoła w tym tygodniu dziękuję rodzinom: Sposobów, Wiśniewskich i panu Zdzisławowi Zalewskiemu. Bóg zapłać!

16. Worsy zakończyły kolejkę sprzątania kościoła.

17. Polecamy nowy numer „Echa Katolickiego”!

18. Przypominam, że bp ordynariusz z dniem 1 czerwca br. odwołuje udzieloną dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane.