Ogłoszenia PARAFIALNE 29 MARCA 2020
OGŁOSZENIA PARAFIALNE
V NiedzielaWielkiego Postu – 29 marca 2020 r.


1.Dzisiaj obchodzimy V niedzielę Wielkiego Postu.

2.W związku z epidemią organy państwowe zadecydowały, że w kościele nie może przebywać więcej niż 5 osób, nie licząc osób sprawujących posługę. Proszę o dostosowanie się do istniejącego prawa, do odwołania.

3. W tym tygodniu spowiedź w kościele w godzinach od 9 do 10 oraz od 17 do 18. Bardzo proszę aby nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę.

4. Jeżeli ktoś zechce skorzystać ze spowiedzi u innych księży, trzeba aby sam zorientował się gdzie i kiedy istnieje taka możliwość spowiedzi.

5. W naszym kościele codziennie prowadzona jest dezynfekcja klamek, poręczy, konfesjonałów…

6. W czasie trwania spowiedzi drzwi naszego kościoła będą otwarte na oścież, można wchodzić nie dotykając klamek.

5. Wyjazdy do chorych przed świętami są odwołane. W sprawie spowiedzi chorych w domu proszę umawiać się indywidualnie.

6. W Wielką Sobotę nie będzie błogosławieństwa wody oraz nie będzie poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny. W tym roku obrzęd ten ma mieć charakter liturgii domowej, modlitwa błogosławieństwa pokarmów powinna być prowadzona przez ojca lub matkę, ewentualnie inną osobę dorosłą. Tekst modlitwy błogosławieństwa będzie załączony na stronie parafii na początku Wielkiego Tygodnia.

7. W tym tygodniu będziemy obchodzić I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca.

8. W pierwszy czwartek miesiąca od 17: 30 będziemy modlić się na różańcu za zmarłych polecanych w wypominkach z Szóstki – Wiatraki.

9. We czwartek po Mszy św. wieczorowej adoracja do 19:15.

10. Najbliższa niedziela będzie I niedzielą miesiąca po Mszy św. o godz. 9 adoracja Najświętszego Sakramentu.

11. Za tydzień będziemy obchodzili Niedzielę Palmową. W związku z zarządzeniem biskupa nie będzie procesji z palmami.

12. W związku z ograniczeniami dotyczącymi zgromadzeń, można zapisywać się maksymalnie po 5 osób na adorację, na wieczór w Wielki Czwartek i Wielki Piątek oraz w Wielką Sobotę w ciągu dnia. Zapisy na listach na stoliku pod chórem. Można zapisywać się swoim długopisem.

13. Podczas epidemii nasi przodkowie niejednokrotnie stawiali różne kapliczki przy których modlili się aby uprosić ratunek. W tym tygodniu odnowiliśmy naszą kapliczkę przy kościele. Dzisiaj po Mszy o 11 dokonamy poświęcenia nowej figury Matki Bożej w kapliczce. Zachęcam do modlitwy do Matki Bożej.

14. Dziękuję za podłączenie zewnętrznego oświetlenia kościoła, podświetlenie krzyża i kapliczki, panom: Stanisławowi Wachowcowi, Markowi Rudzińskiemu, Michałowi i Pawłowi Balakom. Za pomalowanie kapliczki dziękuję panu Tomaszowi Magierowi, za naprawienie kranu przy parkanie dziękuję panu Stanisławowi Nekresiowi. Bóg zapłać!

15.Na kwiaty do Grobu Pańskiego wpłynęły ofiary: Janina Szczerba, Jolanta Nitycz, Stanisław Szałacki, Zdzisław Zalewski – po 50 zł., Łukasz Bobruk, Danuta Ignaciuk, Halina Wachowiec, Marianna Nitycz, Halina Rudzińska, bezimienna – po 30 zł. Jerzy Sposób, Zuzanna Magier, Eryk Kocko, Dorota Jedynak, bezimienna – po 20 zł. Bóg zapłać.

16.Polecamy nowy numer „ Echa Katolickiego”!

17. Z naszej wspólnoty odszedł do wieczności śp. Jerzy Kosiura. Wieczny odpoczynek…
Wpis dodany: 07 Marzec 2018
47459
projekt i wykonanie Orange Computers
Do g�ry