Ogłoszenia PARAFIALNE 21 luty 2021

I Niedziela Wielkiego Postu – 21 luty 2021

1. Dzisiaj obchodzimy I niedzielę Wielkiego Postu, który przez pokutę i wewnętrzne oczyszczenie przygotowuje nas do paschalnego misterium.

2. W czasie Wielkiego Postu nabożeństwa Drogi Krzyżowej będą odprawiane w piątki o godz. 16: 30 a Gorzkich Żali w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.

3. Taca dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na remont Kurii Diecezjalnej.

4. W poniedziałek o 19 spotkania Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca.

5. We wtorek o 19 pierwsze spotkanie „Strażników Kościoła”. Wszyscy mężczyźni młodzi i starsi niech czują się zaproszeni.

6. We czwartek po Mszy św. wieczornej adoracja do 18:15.

7. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – Święto Katedry św. Piotra Apostoła.

8. Druga niedziela Wielkiego Postu jest niedzielą pomocy Kościołowi w świecie „Ad gentes” – na ten cel za tydzień będą zbierane ofiary do puszek.

9. 27 lutego w Radzyniu Podlaskim odbędzie się VI Kongres Różańcowy. W sposób szczególny zapraszam do udziału w tym wydarzeniu zelatorki poszczególnych kół różańcowych.

10. Wczoraj dla dorosłych i młodzieży rozpoczęły się w naszej parafii „33 – dniowe rekolekcje oddania życia Matce Bożej”, przygotowujące do poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Maryi. Istnieje jeszcze możliwość włączenia się w te rekolekcje z pomocą podręcznika bądź przez internet strona:
oddanie33.pl. W zakrystii i pod chórem są podręczniki do rekolekcji, cena 17 zł.

11. Fundacja Tota Tua zaprasza na Rekolekcje Wielkopostne dla Dzieci. Codziennie na kanale Tota Tua (poza niedzielą) pojawią się kolejne odcinki. W piątki na tym kanale jest Droga Krzyżowa dla dzieci.

12. Dziękuję osobom, które rozpoczęły „33 – dniowe rekolekcje oddania życia Matce Bożej”, osobom, które podjęły post o chlebie i wodzie w jeden z 40 dni Wielkiego Postu, osobom, które podjęły postanowienia trzeźwości na Wielki Post.

13. W tym tygodniu parafia zakupiła oleju opałowego na ogrzewanie naszej świątyni za cenę 1860 zł.

14. Za posprzątanie kościoła w tym tygodniu, dziękuję rodzinom: Ołtuszyk i Matysiewicz. Bóg zapłać!

15. Dziękuję za przygotowanie popiołu na Środę popielcową: Państwu Halinie i Stanisławowi Wachowcom, za wykonanie krzyży panom: Eugeniuszowi i Januszowi Kułakom, Janowi Ostapskiemu, za ich przywiezienie panom: Mirosławowi i Erykowi Kocko, za wykonanie dekoracji pani Agnieszce Maksymiuk, za pomoc w jej zainstalowaniu: Oli Hukaluk, Wiktorii Opalko, Patrykowi Jałtuszykowi, Szymonowi Wardziakowi, za prace na rzecz parafii: Karolowi Marczukowi, Marcinowi Wardziakowi, Izabeli i Oli Hukalukom. Bóg zapłać

16. Polecamy nowy numer „Echa Katolickiego” i „Gościa niedzielnego”.