Ogłoszenia PARAFIALNE 5 Lipca 2020

XIV Niedziela Zwykła – 05 lipca 2020 r.

1.W dniu dzisiejszym obchodzimy XIV Niedzielę Zwykłą.

2. Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 9 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja.

3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11 spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I komunii św.

4. W tym tygodniu wspominamy: W poniedziałek – Wspomnienie Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy. We środę – Wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera. W sobotę – Święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.

5. W najbliższy czwartek jak zwykle adoracja do 19:15.

6. Wokół kościoła na wewnętrznej stronie parkanu została zainstalowana Droga krzyżowa. Mam nadzieję, że poszczególne stacje przedstawiające ostatnie wydarzenia z życia Pana Jezusa będą nas pobudzać do modlitwy i rozważania Drogi krzyżowej. Płaskorzeźby przedstawiające Drogę krzyżową Pana Jezusa zostały sprowadzone z Włoch. Fundatorami pierwszych siedmiu stacji Drogi krzyżowej są rodzice dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Osoby gotowe stać się fundatorami kolejnych siedmiu stacji Drogi krzyżowej będą mile widziani. Wartość jednej stacji Drogi krzyżowej wynosi 250 zł. Poświęcenie tej nowej Drogi krzyżowej odbędzie się w następną niedzielę po Mszy św. o 11.

7. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11 spotkanie Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca.

8. Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się: Arkadiusz Kułak, kawaler, zam. Sitno, par. Borki i Magdalena Małgorzata Wiszniewska, panna, zam. Worsy, parafii tutejszej. Zapowiedź II. A także: Karol Ostrzyżek, kawaler, zam., Ossowno, par. Wola Osowińska i Małgorzata Agnieszka Egier, stanu wolnego, zam. Szóstka, par. tutejszej Zapowiedź I. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami ma obowiązek poinformować miejscowego proboszcza.

9. Dziękuję panom: Sławomirowi Lotek i Włodzimierzowi Beklulard za zamontowanie Drogi Krzyżowej wokół kościoła. Mariannie i Zbigniewowi Trochimiukom za zrobienie klęczników do drogi krzyżowej. Mamom dzieci przygotowujących się do I Komunii św. za oczyszczenie kostki wokół kościoła. Panu Tadeuszowi i Dorocie Żyłka za wykoszenie trawy na cmentarzu. Paniom: Monice i Izabeli Huklaluk za prace przy kwiatach. Bóg zapłać.

10. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na opłacenie koncesji, co umożliwi dalsze nadawanie Katolickiego Radia Podlasie.

11. W każdą niedzielną przed Mszami św. są odczytywane krótkie rozważania o Eucharystii, w celu wprowadzenia nas w lepsze rozumienie i przeżywanie Mszy św. W związku z tym zachęcam do nieco wcześniejszego przychodzenia na Mszę św. i zachęcam do rozmyślania nad prezentowanymi tekstami.

12. Na Kościół złożono ofiarę: bezimienna - 100 zł., bezimienna - 200 zł., bezimienna – 500 zł. Bóg zapłać.

13. Dzieci, które z powodu epidemii od marca nie przychodziły do kościoła a uczestniczyły we Mszach św. transmitowanych, mogą zgłosić się do pana kościelnego po niedzielne obrazki do książeczek. Proszę wcześniej sprawdzić numerki do brakujących obrazków.

14. Kościół w tym tygodniu sprzątały panie: Wiesława Kalinka, Bożena Woroch i Halina Żelisko. Bóg zapłać!

15. Polecamy nowy numer „Echa Katolickiego”!