Ogłoszenia PARAFIALNE 16 GRUDNIA 2018
OGŁOSZENIA PARAFIALNE III Niedziela Adwentu – 16 grudnia 2018

1. Obchodzimy dzisiaj III niedzielę miesiąca i Adwentu.

2. Dzisiaj w naszej parafii dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Rekolekcję będą trwały trzy dni: 16, 17, 18 grudnia, to jest dzisiaj w poniedziałek i wtorek. Te ćwiczenia duchowe prowadzi ks. dr Paweł Cieślik, wykładowca liturgiki w WSD w Warszawie. Bardzo proszę o odpowiednie zaplanowanie czasu na te trzy dni trwania rekolekcyjnych spotkań.

3. Spowiedź adwentowa jutro, w poniedziałek pół godziny przed rozpoczęciem każdej Mszy św. Bardzo proszę dobrze przygotować się do spowiedzi. Pomocą w przygotowaniu do spowiedzi może posłużyć Rachunek sumienia. Folder z rachunkiem sumienia możemy znaleźć przy gazetach.

4. Program rekolekcji jest wywieszony na tablicy ogłoszeń.

5. Ofiary na tacę składane we wtorek, na zakończenie rekolekcji, będą przeznaczone do dyspozycji ojca rekolekcjonisty.

6. W czasie Adwentu we środę o godz. 17: 00 i w sobotę o godz. 06: 30 będzie sprawowana Msza św. ku czci NMP zwana Roraty. Zapraszam wszystkich - zarówno dorosłych i dzieci - do udziału w tych wyjątkowych Mszach św. Na Roraty przynosimy ze sobą lampiony.

7. Dekorowanie kościoła we środę po Mszy św. wieczorowej. Młodzież chętna do pomocy będzie mile widziana.

8. We czwartek adoracji nie będzie.

9. W sobotę o 11: 00 spotkanie scholii. Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w zajęciach scholii.

10. W następną niedzielę po Mszy św. o 11 spotkanie Przyjaciół Oblubieńca.

11. Ofiary składane przy nabyciu opłatków w zakrystii są wyrazem naszej wdzięczności dla Pana Organisty za jego całoroczną pracę w parafii.

12. Na czas Adwentu dla małżonków na kolejny tydzień są przygotowane foldery wyłożone przy gazetach: „Ziarno Słowa dla małżonków”.

13. W zakrystii można zapisać chorych, których będę odwiedzał (nie jak planowałem 19 grudnia), a 23 grudnia w niedzielę od godz. 14:00.

14. DVD z Festiwalu Piosenki Religijnej w Szóstce można nabyć w zakrystii. Cena 10 zł. Pieniądze uzyskane z zakupu tych dyskietek będą przeznaczone na fundusz KSM – u i ministrancki.

15. Dnia 23 grudnia w Komarówce Podlaskiej odbędzie się spotkanie wigilijne grupy pielgrzymkowej 15 b. Rozpocznie się Mszą św. o godz.
16. Po Eucharystii wszyscy udadzą się na poczęstunek w Gminnym Centrum Kultury.

16. Dziękuję za uszczelnienie okien w naszym kościele i za przywiezienie choinek: Marcinowi i Michałowi Wardziakom. Bóg zapłać.

17. W tym tygodniu kościół sprzątały rodziny: Szyndler, Guzowscy i Kaparuk. Bóg zapłać!

18. Polecamy Prasę katolicką. Nowy numer „ Echa Katolickiego”.