Ogłoszenia PARAFIALNE 18 sierpnia 2019
XX Niedziela Zwykła – 18 sierpnia 2019

1. Dzisiaj obchodzimy XX Niedzielę Zwykłą.

2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. o godz. 9 spotkanie Legionu Wspomagającego.

3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11 spotkanie Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca.

4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11 w kościele spotkanie mieszkańców Starowsi i wszystkich zainteresowanych udekorowaniem trasy procesji wniesienia znaków Misji.

5. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11 próba procesji małych dzieci, chłopców od 3 lat od dzwoneczków i dziewczynek od 3 lat od sypania kwiatków.

6. Przeżywamy sierpień, miesiąc poświęcony Maryi, ale także pełen rocznic związanych z historia Polski . Dlatego aby uszanować ten czas Kościół zachęca nas do abstynencji od alkoholu. Ofiarę abstynencji od alkoholu możemy złożyć za osobę nam bliską bądź w intencji wynagradzającej za grzechy pijaństwa.

7. We środę po Mszy św. wieczorowej spotkanie KSM – u.

8. We czwartek po Mszy św. wieczorowej adoracja do 19:15.

9. W sobotę o godz. 10 lekcja gry na gitarze.

10. W następną niedzielę 25 sierpnia rozpoczynamy Jubileuszowe Misje Ewangelizacyjne w naszej parafii. Wszystkich parafian zachęcam do pełnego uczestniczenia w tych wyjątkowych ćwiczeniach duchowych.

11. Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się: Marcin Wardziak, parafii tutejszej i Agnieszka Sadowiec, parafii Chrystusa Króla w Miedzyrzecu Podlaskim. Zapowiedz I. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami ma obowiązek poinformować miejscowego proboszcza.

12. W tym tygodniu wspominamy: we wtorek - wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła, we środę – wspomnienie św. Piusa X, papieża, we czwartek – wspomnienie N.M.P, Królowej, w sobotę – Święto św. Bartłomieja , Apostoła.

13. Zachęcam do przynoszenie starych fotografii np. z I komunii św., ze ślubu, na wystawę podczas Jubileuszu Parafii. Fotografie można przynosić do zakrystii albo do Pani Wiesławy Zaremba.

14. Legion Maryi w dniach 13 – 14 września organizuje XXV Pielgrzymkę do Częstochowy. Zaprasza chętnych.

15. W związku z przybliżającym się Jubileuszem 100 - lecia naszej Parafii, we wtorek i środę, od godz. 10 zapraszam do pracy:
Starowieś - do sprzątania kościoła,
Stare Gościńce - do sprzątanie terenu wokół kościoła,
Stepczyszcze - do sprzątania parkingu przed kościołem,
Zawerhy – do oczyszczenia parkanu,
Wiatraki - do sprzątania boiska,
Rożyszcze – do sprzątania parkingu i terenu przy cmentarzu,
Worsy - do sprzątania terenu wokół plebanii i parkingu przed plebanią, kandydatów do bierzmowania – do umycia okien w kościele.
Do tych prac zapraszam ze swoimi środkami i sprzętem.

16. Na remont organów złożono ofiarę: Państwo Michalscy – 200 zł., bezimienna – 200 zł. Bóg zapłać.

17. W tym tygodniu kościół sprzątały rodziny: Przybysz, Garbacik i Sieczka. Bóg zapłać!

18. 24 i 25, tj. w sobotę i w niedzielę w kinie Merkury w Białej Podlaskiej o godz. 15: 15 odbędzie się projekcja filmu Tajemnica Ojca Pio. Bardzo polecam.

19. Polecamy Prasę katolicką. Nowy numer „ Echa Katolickiego”.