Ogłoszenia PARAFIALNE 16 czerwca 2019
Uroczystość Najświętszej Trójcy
XI Niedziela Zwykła – 16 czerwca2019

1.Dzisiaj w XI Niedzielę Zwykłą obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy.

2.We czwartek Uroczystość Najświętszego Ciał i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). W tym dniu szczególnie czcimy Chrystusa Pana obecnego w Eucharystii uczestnicząc w procesji do czterech ołtarzy. Zapraszam do aktywnego włączenia się w udział w procesji i zamanifestowania w ten sposób wiary. Msze św. będą odprawiane o godz. 9 i godz. 11. Procesja eucharystyczna wyruszy po Mszy św. o godz. 11. Za udział w uroczystym śpiewie „Przed tak wielkim Sakramentem” można uzyskać odpust zupełny.

3.W piątek, sobotę i niedzielę będziemy przeżywać CZTERDZIESTOGODZINNE NABOŻEŃSTWO. Jest to czas by w sposób szczególny oddać cześć Jezusowi w Najświętszym Sakramencie. Nabożeństwo rozpoczniemy w piątek Mszą św. o godz. 18: 00. Po Mszy św. nastąpi wystawienie NS i adoracja, która zakończy się apelem o 20:30. W sobotę Msze św. będą sprawowane o godz. 9 i 18. Po Mszy św. nastąpi wystawienie NS i adoracja, która zakończy się apelem o 20:30. Zakończenie nabożeństwa w niedzielę adoracją o godz. 11. Nabożeństwo będzie prowadził i kazania wygłosi ks. mgr lic. Mariusz Zaniewicz z Wydziału Duszpasterskiego Kurii Siedleckiej. Program adoracji Najświętszego Sakramentu jest wywieszony na tablicy ogłoszeń.

4.Ks. Mariusz będzie jednocześnie przygotowywał nas do Jubileuszowych Misji Ewangelizacyjnych, które w naszej parafii będą w ostatnim tygodniu sierpnia od 25.VIII do 01.IX. 2019 r.

5.Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11 spotkanie Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca.

6.W piątek po Mszy św. wieczorowej spotkanie KSM – u.

7.W sobotę o godz. 9 próba scholii.

8. W sobotę o godz. 10 lekcja gry na gitarze.

9.Trwa miesiąc czerwiec poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe będą odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczorowej o godz. 18, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.

10.Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się Łukasz, Michał Sobieszuk, kawaler, zam. Wólka Łózecka, par, Ostrówki i Anna, Joanna Miechowicz, panna, par. tutejszej. Zapowiedź II. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami ma obowiązek poinformować o tym miejscowego proboszcza.

11.W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika, we czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciał i Krwi Chrystusa (Boże Ciało), w  piątek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

12. Dziękuję Panom: Tadeuszowi Ż. za wykoszenie trawy na cmentarzu. Markowi R. za przywiezienie i ustawienie kamieni, Mirosławowi M. za remont kanalizacji w sali parafialnej. Bóg zapłać.

13. Za sprzątanie kościoła w tym tygodniu dziękuję rodzinom Ledwójcików i Hornowskich. Bóg zapłać.

14. Polecamy Prasę katolicką. Nowy numer „ Echa Katolickiego”!