Ogłoszenia PARAFIALNE 29 listopada 2020

I Niedziela Adwentu – 29 listopada 2020

1. Dzisiaj obchodzimy I niedzielę Adwentu.

2. W czasie Adwentu Msze św. zwana Roratami będzie odprawiana we środy o godz. 17: 00 i w soboty o godz. 06: 30. Zapraszam wszystkich - zarówno dorosłych i dzieci - do udziału w tej wyjątkowej Mszy św. Na Mszę św. o ile to możliwe przychodzimy z lampionami.

3. Dzisiaj niedziela w naszej parafii jest Niedzielą radiową. Gościmy dzisiaj u nas przedstawiciela Katolickiego Radia Podlasie, który głosi nam Słowo Boże, a po Mszach św. będziemy mieli możliwość zakupienia książek religijnych i innych przedmiotów religijnych.

4. W poniedziałek po Mszy wieczorowej spotkanie Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca.

5. W tym tygodniu będziemy obchodzić I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. W I piątek spowiedź od 16:15.

6. We czwartek od 16: 30 będziemy modlić się na różańcu za zmarłych polecanych w wypominkach z Szóstki: Starowieś. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 18: 15, podczas adoracji możliwość spowiedzi.

7. Następna niedziela będzie I niedzielę miesiąca - po Mszy św. o godz. 9 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

8. W tym tygodniu ze względu na istniejące odgraniczenia nie będzie rekolekcji parafialnych. Zachęcam do korzystania z rekolekcji internetowych, plany poszczególnych rekolekcji są wywieszone na tablicy ogłoszeń. Spowiedź adwentowa planowana jest na sobotę 12 grudnia.

9. W następną niedzielę będziemy obchodzić Dzień Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Po Mszy św. będziemy mogli wesprzeć katolików za wschodnią granica składając ofiarę do puszek.

10. 10. W następną niedzielę po Mszy św. o 11 losowanie nagród z października, z udziału dzieci w różańcu.

11. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: We czwartek – Wspomnienie św. Ksawerego, prezbitera. W piątek – Wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy. W niedzielę - Wspomnienie św. Mikołaja, biskupa.

12. Pod chórem są do nabycia świece adwentowe: średnie po 13 zł. i małe po 7 zł. Zakup tych świec jest wspomaganiem akcji CARITASU: „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Pieniądze za świece można włożyć do skarbonki przy gazetach.

13. W zakrystii można zapisać chorych, których będę odwiedzał 13 grudnia od godz. 12:30.

14. W zakrystii są do nabycia opłatki. Ofiary składane przy opłatkach są wyrazem naszej wdzięczności dla Pana organisty za jego całoroczną pracę w parafii.

15. Dziękuję Pani Agnieszce Maksymiuk za przygotowanie dekoracji na Adwent. Dziękuję Pani, która również w tym roku wykonała wieniec adwentowy do kościoła. Bóg zapłać.

16. Na Kościół złożono ofiary: Pan Grzegorz Michalski – 200 zł., Pani Alicja Ostapiuk – 100 zł. Bóg zapłać.

17 . Kościół w tym tygodniu sprzątały rodziny: Nikończuk i Kalenik. Bóg zapłać.

18. Polecamy Prasę katolicką: nowy numer „ Echa Katolickiego”. Polecam artykuły: „Kto i dlaczego atakuje osobę Jana Pawła II?”, „Witamina „D” – jej brak sprzyja zachorowaniu na Covid-19, i inne, oraz „Gościa Niedzielnego.”

19. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Jadwiga Buc. Wieczny odpoczynek...