Ogłoszenia PARAFIALNE 13 maja 2018
VII Niedziela Wielkanocna – 13 maj 2018

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2. Dzisiaj, 13 maja pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Nabożeństwo Fatimskie rozpocznie się o godz. 18:00.

3.Trwa miesiąc maj poświęcony NMP. Zapraszam na nabożeństwa majowe, które są odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczorowej o godz. 18, a w niedzielę o Mszy św. o godz. 9. Zachęcam aby tam gdzie to jest możliwe gromadzić się i modlić słowami Litanii do Matki Bożej przed figurami, krzyżami, w domach w gronie rodziny i prywatnie.

4. Trwa Nowenna do Ducha św., odmawiana jest podczas Nabożeństw majowych.

5. Dzisiaj po Mszy św. o 11: 00 o godz. spotkanie z rodzicami dzieci z klasy III, przygotowującymi się do I komunii świętej.

6. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11 spotkanie Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca.

7. Poświęcenie pól w Worsach dzisiaj o godz. 15.

8. We wtorek o godz. 19: 30 próba dla dzieci pierwszokomunijnych.

9. Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się: Marta Terpiłowska, panna z Wors, par. tutejszej i Karol Orłowski, kawaler z Woli Bukowskiej, parafii w Serokomla. Zapowiedź II. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami ma obowiązek poinformować miejscowego proboszcza.

10. We czwartek adoracja po nabożeństwie majowym do 19:15.

11. Spotkanie KSM – u w piątek o godz. 19: 30. Zapraszam!

12. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek – Święto, św. Macieja, Apostoła; we środę – Święto, św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, Patrona Polski.

13. Za tydzień będziemy obchodzić Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

14. Również za tydzień podczas Mszy św. o godz. 11 odbędzie się Pierwsza Komunia Święta dzieci z klasy III.

15. Spowiedź rodziców, chrzestnych i dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pana Jezusa w Pierwszej Komunii świętej w sobotę od godz. 9.

16. Ofiary na nagłośnienie złożyli: Bezimienna – 100 zł., Ireneusz i Małgorzata Ledwójcik – 100 zł. Bóg zapłać! 17. Bóg zapłać za prace przy kościele, paniom: Krystynie Rudzińskiej, Janinie Szabaciuk , mężczyznom z Wiatraków, Mariuszowi Maksymiukowi, Marcinowi i Michałowi Wardziakom, Wojtkowi Zarembie.

18. Bardzo dziękuję rodzicom dzieci, które przygotowują się do I komunii św. za generalne wysprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła. Serdeczne Bóg zapłać!

19. Polecamy książkę o biskupie Ignacym Świrskim oraz nowy numer „Echa Katolickiego”!

20. Nasz kościelny dzwon używany jest bardzo rzadko, wymagany jest remont pewnych części, łożysk, tulei itd. Dzwon powinien dzwonić, przypominać o Bogu, wzywać do modlitwy. Dlatego też taca w najbliższą niedzielę będzie przeznaczona na ten cel.

21. Za tydzień, 20 maja o godz. 18: 00 odbędzie się poświęcenie naszego parafialnego boiska a po nim mecz piłki siatkowej: KSM – Przyjaciele Oblubieńca. Zapraszamy grających i kibiców!

22. Dzięki zaangażowaniu Wójta Gminy Drelów pana Piotra Kazimierskiego, pani Angeliki Paluszkiweicz i innych osób, udało się nam uratować i odrestaurować Obraz Pana Jezusa modlącego się w Ogrójcu, który prawdopodobnie wisiał w nieistniejącej, unickiej świątyni na terenie obecnego naszego cmentarza a potem w naszym kościele w Szóstce. Obraz obecnie jest wystawiony w bocznym ołtarzu i po poświęceniu wróci na dawne miejsce w prezbiterium.