Ogłoszenia PARAFIALNE 19 maja 2019
V Niedziela Wielkanocna – 19 maja 2019

1. Dzisiaj obchodzimy V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ.

2. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11. dzieci z klasy IV wraz z rodzicami obchodzą I rocznicę I Komunii św.

3. Dzisiaj i za tydzień po Mszy św. o godz. 11 spotkanie Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca.

4. Trwa miesiąc maj poświęcony NMP. Zapraszam na nabożeństwa majowe, które są odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczorowej o godz. 18, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 9. Zachęcam aby tam gdzie to jest możliwe razem przy kapliczkach, figurach Matki Bożej, krzyżach, a szczególnie w gronie rodziny i prywatnie modlić słowami Litanii do Matki Bożej.

5. Bardzo dziękuję młodzieży i rodzicom, którzy razem z dziećmi uczestniczą w Nabożeństwach majowych. Ta postawa jest wyrazem Waszej wiary i miłości do Matki Bożej.

6. We czwartek po Mszy św. i Nabożeństwie majowym adoracja Pana Jezusa do 19.15
7. 24 maja, w piątek w naszej parafii będziemy gościć Grupę Trzeźwościową AA z Radzynia Podlaskiego (15-20 osób), Pielgrzymującą do Matki Bożej Leśniańskiej. O ile to możliwe chciałbym prosić o zorganizowanie poczęstunku (kanapki, ciasto, itp.) dla tych pielgrzymów. Pielgrzymi przybędą do nas około 11.

8. W sobotę o godz. 10 lekcja gry na gitarze. Te zajęcia dla dzieci i dorosłych odbywają się w każdą sobotę od godz. 10 do 11. Zajęcia prowadzi Pani Aleksandra, studentka z Międzyrzeca Podl. Na zajęcia przychodzimy z gitarą. Koszt jednej godziny zajęć – 20 zł. od osoby

9. W sobotę o godz. 11 próba scholii.

10. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 11 spotkanie z kandydatami do bierzmowania.

11. 26 maja, to jest w następną niedzielę organizowana jest dekanalna Pielgrzymka kobiet do Pratulina. Za kontakt odpowiada Pani Zofia Romaniuk, tel. 663 353 872.

12. W tym tygodniu wspominamy: w piątek – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.

13. Tydzień temu na Wyższe Seminarium Duchowne w Siedlcach na tacę złożono ofiarę 642,50 zł. Bóg zapłać.

14. Ofiarę na remont organów złożyła Pani Zofia Grażyna G. - 100 zł. Bóg zapłać.

15. Dziękuję za wszystkie ofiary składane przy okazji błogosławieństwa pól.
16. Wójt Gminy Drelów przypomina, że Gmina Drelów prowadzi nabór wniosków na wykonanie instalacji odnawialnych źródeł energii: kolektorów słonecznych, instalacji fotowoltaicznych, kotłów na biomasę i pomp ciepła. Wnioski przyjmowane są do 31 maja 2019 r. Dokładna informacja na tablicy ogłoszeń.

17. Dziękuję za prace na rzecz Kościoła: Panu Mirosławowi Magierowi, Pani Marii Kozłowiec, Marcinowi Wardziakowi i młodzieży KSM - u. Bóg zapłać.
18. Za sprzątanie kościoła w tym tygodniu dziękuję rodzicom dzieci, które obchodzą dzisiaj rocznicę I komunii św. Bóg zapłać!
19. Polecamy Prasę katolicką. Nowy numer „ Echa Katolickiego”!