Ogłoszenia PARAFIALNE 14 czerwca 2021 r.

XI Niedziela Zwykła – 14 czerwca 2021 r.

1.W dniu dzisiejszym obchodzimy XI Niedzielę Zwykła.

2. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11 obrzęd przyjęcia do grona ministrantów dwóch nowych kandydatów.

3. Dzisiaj o 20 Różaniec Fatimski. Zapraszam.

4. W poniedziałek o 19 spotkanie Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca.

5. We czwartek po Mszy wieczornej adoracja do 19:15.

6. 18 czerwca, w Pratulinie rozpoczyna się „Jerycho młodych”. Młodzież z naszej parafii na to spotkanie, wyruszy w piątek od godz. 17 z pod kościoła. Zapisy w zakrystii do wtorku włącznie. Koszt wpisowego 10 zł. Dokładne informacje znajdują się na tablicy ogłoszeń.

7. Od 20 czerwca zostają zniesione dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej i w święta nakazane. O obowiązku świętowania niedzieli mówi III Przykazanie Boże i I Przykazanie Kościelne. Opuszczenie niedzielnej Mszy św. jest grzechem ciężkim.

8. Wczoraj dziewięciu diakonów z Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji siedleckiej zostało włączonych do grona kapłanów.

9. W tym tygodniu wspominamy: We wtorek – Wspomnienie św. Jadwigi, królowej. W poniedziałek – Wspomnienie błogosławionego Michała Kozala, biskupa i męczennika. We czwartek - Wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

10. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 9 spotkanie nowej grupy Żywego Różańca.

11. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 11 spotkanie z rodzicami i dziećmi, które za rok chcą przystąpić do pierwszej Komunii świętej.

12. W następną niedzielę po Mszach św. do puszek będą zbierane ofiary na KUL.

13. Dziękuję wszystkim osobom, a szczególnie rodzicom, którzy z dziećmi uczestniczyli w oktawie Bożego Ciała.

14. Dziękuję Panu Stanisławowi Wachwcowi za naprawienie instalacji oświecającej teren wokół kościoła. Bóg zapłać.

15. Na odnowienie naczyń liturgicznych złożono ofiary: 100 zł. – rodz. Musioł., 500 zł. – bezimienna. Bóg zapłać.

16. Za sprzątanie kościoła w tym tygodniu dziękuję rodzinom: Matejek. Bóg zapłać!

17. Osoby, które podczas procesji Bożego Ciała i Obchodu Pól robiły zdjęcia i mogłyby podzielić się nimi, proszone są o zgłoszenie się do Pani Wiesławy Zaremba.

18. Polecamy nowy numer „Echa Katolickiego” i „Gościa Niedzielnego”!