Ogłoszenia PARAFIALNE 02 maja 2021

V Niedziela Wielkanocna – 02 maja 2021

1. Dzisiaj także obchodzimy I niedzielę miesiąca, po Mszy św. o godz. 9 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja eucharystyczna.

2. Jutro będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, Głównej Patronki Polski. Msze św. będą sprawowane o 9 i 11.

3. Na prośbę Ojca Świętego Franciszka została podjęta inicjatywa modlitewna o ustanie pandemii. Modlitwa będzie sprawowana przez kolejnych 30 dni, w największych sanktuariach maryjnych świata, począwszy od 1 maja br. W poniedziałek, 3 maja br., Kościół powszechny łączyć się będzie w modlitwie z Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Kongregacja prosi, aby tego dnia modlić się zwłaszcza za zakażonych i chorych na COVID-19.

4. Trwa miesiąc maj poświęcony NMP. Nabożeństwa majowe, są odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczorowej o godz. 18, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 9. Zachęcam aby tam gdzie to jest możliwe przy kapliczkach, figurach Matki Bożej, krzyżach, a szczególnie w rodzinach i prywatnie modlić słowami Litanii do Matki Bożej.

5. Najbliższy czwartek to I czwartkiem miesiąca. Od 17: 30 będziemy modlić się w intencji zmarłych polecanych w wypominkach z rejonu Wiatraki.

6. We czwartek po Mszy św. jak zwykle adoracja do 19:15.

7. Najbliższy piątek to I piątek miesiąca, spowiedź rozpocznie się o 17:15.

8. W tym tygodniu wspominamy: we wtorek – Wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków. We czwartek – Święto, św. Apostołów Filipa i Jakuba. W sobotę – Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski.

9. Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się: Hubert Michałowski, kawaler, zam. w Warszawie, par. św. Rodziny i Anita Zań, panna, z Szóstki, par. tutejszej. Zapowiedź II. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami powinien to zgłosić w kancelarii.

10. Dzisiaj, 2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Dziękuję wszystkim, którzy wywieszając Polską Flagę podkreślają swój szacunek dla Ojczyzny. Słyszymy o braku wyczucia i szacunku dla polskich flag również na naszym terenie, dlatego tym bardziej dziękuję rodzicom, którzy wychowują swoje dzieci w duchu patriotyzmu i szacunku do tego, co ojczyste i narodowe.

11. Dziękuję panom Stanisławowi Wachowcowi i Markowi Rudzińskiemu za zainstalowanie nowej korony nad figura Matki Bożej oraz Witoldowi i Wojciechowi Zarembom za montaż nowych ławek. Bóg zapłać.

12. Dziękuję osobom, które pomagały przy rozbiórce dekoracji Grobu Pańskiego, to: pani Dorota Szczerba, Patrycja Pakuła, Aleksandra Hukaluk, Natalia Nekreś, Szymon Wardziak i Patryk Jałtuszyk. Bóg zapłać.

13. Za troskę o kwiaty w kościele, dziękuję paniom Monice i Izabeli Hukaluk. Bóg zapłać.

14. Na potrzeby kościoła złożono ofiarę bezimienną – 200 zł. Bóg zapłać.

15. Za sprzątanie kościoła w tym tygodniu dziękuję rodzinom: Kaniów i Szyndlerów. Bóg zapłać!

16. Polecam nowy numer „Echa Katolickiego”. Wszystkie pozostałe czasopisma leżące na stoliku można brać do czytania za darmo. Bardzo zachęcam do czytania prasy katolickiej.

17. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Antoni Sachniuk. Wieczny odpoczynek...