List pasterski na Wielki Post 2018
Z listu pasterskiego
Biskupa Siedleckiego KAZIMIERZA GURDY na Wielki Post 2018 r.

Temat: odpust zupełny w Roku Jubileuszowym Diecezji. (Fragment)
(…) Drodzy Bracia i Siostry!
Rok Jubileuszowy, który przeżywa nasza wspólnota diecezjalna, jest rokiem szczególnej łaski. Dlatego też zwróciłem się do Stolicy Apostolskiej z prośbą, aby wierni mogli uzyskać dar odpustu jubileuszowego. Pragnę z radością poinformować, że Penitencjaria Apostolska przychyliła się do tej prośby i udzieliła daru odpustu zupełnego:
– uczestnikom uroczystości jubileuszowych, które odbędą się w wyznaczone dni czerwcowe w Janowie Podlaskim i w Siedlcach, a następnie we wszystkich parafiach w diecezji;
– a także wiernym, którzy do 8 grudnia br. będą nawiedzać następujące kościoły:
– Katedrę pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Siedlcach
– Bazylikę Mniejszą w Kodniu, Leśnej Podlaskiej i Parczewie
– Kolegiatę w Janowie Podlaskim, Łukowie i Garwolinie
– Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białej Podlaskiej
– Sanktuarium Maryjne w Orchówku i w Woli Gułowskiej
– oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Pratulinie.
Warunkiem dostąpienia odpustu jest przystąpienie do sakramentu pokuty i Komunii św., całkowite wewnętrzne oderwanie się od grzechu, a także modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Uzyskane odpusty można ofiarować za siebie lub za zmarłych. Zachęcam zatem do korzystania z tych darów, jakie ofiaruje nam Kościół ze swego skarbca. (…)
Kazimier Gurda, BISKUP SIEDLECKI.
Wpis dodany: 26 Luty 2018