Historia  |  Galeria |  Kontakt

Album: Święto św.Andrzeja Apostoła
Św.Andrzej - Apostoł pochodził z Betsaidy nad Jeziorem Galilejskim.
Był rybakiem i początkowo uczniem Jana Chrzciciela.Poszedł za Chrystusem, gdy Ten przyjmował chrzest w Jordanie. Nie tylko sam przystąpił do Chrystusa, ale przyprowadził także św. Piotra, swojego brata. Andrzej był pierwszym powołanym przez Jezusa na apostoła uczniem. Św. Andrzej według świadectw, apostołował w okolicach Morza Czarnego, w Grecji. W Achai głosił naukę Chrystusa, uzdrawiał chorych, dokonywał wiele cudów, a po przybyciu do miasta Patras został aresztowany przez namiestnika rzymskiego i skazany na śmierć krzyżową. Prawdopodobnie krzyż miał postać litery X. Krzyż ten nazywany jest krzyżem św. Andrzeja. Tradycja podaje, że śmierć apostoła miała miejsce 30 listopada ok. 65 roku. Św. Andrzej jest m.in. patronem małżeństw, podróżujących, rybaków, rycerzy i rzeźników.
W naszej parafii jest to święto obchodzone uroczyście, gdyż św. Andrzej jest patronem naszego Księdza Proboszcza. W tym dniu wspólnoty działające w naszej parafii, składały ks. Andrzejowi życzenia imieninowe, a w niedzielę 3 grudnia podczas Mszy św. odprawianej w intsncji ks. Proboszcza, przedstawiciele siedmiu osób wręczyli MARGARETKĘ.
Album dodany: 08 Grudzień 2017